Başakşehir Su Kaçağı

su kaçağı bulma

Başakşehir su kaçağı Su sızıntıları, erken tespit edilmezse çok paraya mal olabilecek büyük bir baş belasıdır. Su boruları yerin altında, duvarlarda ve beton ve araba yollarının altında çatladığında birçok sızıntı meydana gelir ve bu da onları bulmayı zorlaştırır. Bu gizli (veya saklı) sızıntılar, aniden çok daha büyük bir fatura ve mülkünüzde önemli miktarda su hasarı alana kadar, günde binlerce litre su israf edebilir ve çoğu zaman fark edilmeyebilir. su kaçağı için aşağıdaki adımlarımızı uygulayarak kötü bir sürprizden kaçınabilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürmekte olan firma su kaçağı tespiti konusunda ileri teknolojiyle çalışma yaparak kısa sonuç alınmasını sağlamaktadır. Farklı nedenlerden dolayı tesisatta oluşacak olan su sızıntısına karşı Başakşehir su kaçağı tespiti işlemleri profesyonel şekilde yapılmaktadır. Dedektörler ile yapılacak olan kontroller sayesinde hangi noktada kaçak oluştuğu belirlenerek duruma müdahale edilmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma yapmakta olan firma yapmış olduğu her çalışma da kırmadan su kaçağının tespit edilmesini sağlamaktadır. Ekstra masraflar oluşturmadan ve herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanacak olan çalışmalar ile kısa süre içerisinde su sızıntısı probleminin çözülmesi sağlanmaktadır. Son sesten teknolojiye sahip ekipmanlar ile yapılan kontroller sayesinde su kaçağı tespiti işlemleri kısa sürede tamamlanmaktadır. Gider borularında ya da tesisatta oluşabilecek her türlü soruna karşı kırmadan yapılacak olan çalışmalar özellikle müşteriler açısından avantaj sağlamaktadır.

su kaçağı onarımı

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti Mülkünüzü musluklardan, tuvaletlerden ve duşlardan görünen su sızıntılarına karşı kontrol edin.
Sulamayı kontrol edin, yani tüm kapakların / jetlerin açık olduğundan ve sistemde sızıntı olmadığından emin olun.
Su depolarının şehir suyu ile otomatik olarak doldurulmadığını kontrol edin, şehir suyuna bağlıysa arızalı solenoidleri / dahili parçaları kontrol edin.
Tüm harici ve dahili muslukların ve duşların tamamen kapalı olduğundan emin olun. Tesisatınızın buzdolabında sızdırmadığını kontrol edin. Sıcak su sistemlerinin sızdırmadığını kontrol edin. Profesyonel Su Kaçağı Tespiti Talep etmeniz halinde adresinize ulaşacak olan ekip dedektörler ile belirlenen alanda gerekli kontrollerin itinalı şekilde gerçekleştirmektedir. Detaylı şekilde yapılan incelemelerin ardından sızıntının oluştuğu asıl nokta belirlenerek müdahale edilmektedir. Geniş hizmet alanıyla çalışmalarını devam ettirmekte olan firma yapmış olduğu her çalışmada gerekli itinayla göstererek sorunsuz şekilde çalışmanın tamamlanmasını sağlamaktadır. Özellikle gider borularında oluşacak olan sızıntı aynı zamanda sağlık açısından da sorun yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle kısa sürede sorunun çözülebilmesi için yeterli kapasiteyle bölgedeki taleplerin karşılanması sağlanmaktadır. En iyi fiyat garantisi ile hizmet almak isteyenler firma ile yapacakları görüşmeler doğrultusunda belirlenmiş olan fiyat seçenekleri inceleme fırsatı bulabilirler. Dedektörler ile kırmadan gerçekleştirilecek olan başakşehir su kaçağı tespiti işlemlerinin ardından onay verilmesi durumunda ustalar gerekli çalışmaları tamamlayarak sızıntının giderilmesini sağlamaktadır.


Başakşehir Su Kaçağı Bulma

Başakşehir Su Kaçağı Bulma su faturalarınızın maliyetinde alışılmadık bir artış fark ettiyseniz, ancak tüketim alışkanlıklarınız değişmediyse, o zaman evinizde bir su kaçağı olabilir. Su sızıntınız olup olmadığını belirlemek için, su sayacınızda basit bir su sızıntı testi yapabilirsiniz. Tesisat üzerinde oluşan sızıntının belirlenebilmesi için özellikle kırma işlemi yapılmasına gerek kalmadan başakşehir su kaçağı bulma işlemleri profesyonel şekilde yapılmaktadır. Oluşabilecek ekstra masrafların önlenebilmesi için yalnızca kaçağın oluştuğu bölgeye müdahale edilerek sorunun çözülmesi sağlanmaktadır. Talep etmeniz durumunda belirtmiş olduğunuz adrese ulaşacak olan ekip tarafından gerekli çalışmalar kısa sürede tamamlanmaktadır. Yapılan kontrollerin ardından belirlenecek olan noktaya müdahale edilerek su kaçağının onarılması sağlanmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı zamanla oluşabilecek su sızıntısı özellikle gider borularında oluşması halinde sağlık açısından da problem yaşamasına neden olacağı için kısa sürede sorunun çözülmesi önemlidir.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Su sayacınızı bulun. Bu, genellikle evinizin önündeki bir yer altı kutusunda bulunur veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, genellikle çamaşırhanenizde veya mutfak dolabınızda veya servis dolabınızda yada bina girişlerinde bulunabilir.
 • Sayaç okumanı yap. Mekanik bir kadran ölçüm cihazınız varsa, bu bir dizi siyah ve kırmızı sayı olmalıdır.
 • 10 dakika bekle. Bu süre zarfında su kullanmayın. buna tuvalet, çamaşır makinesi ve herhangi bir bahçe sulama sistemi dahildir.
 • İkincil sayaç okumanızı alın . Sayaç sayıları artmışsa, bir sızıntınız olabilir.

Sonuçlarınızı onaylamaya yardımcı olması için bu testi birkaç kez çalıştırmak en iyisidir. Daha küçük su sızıntılarının belirlenmesine yardımcı olmak için sayaç okumaları arasında bir saat kadar bekleyebilirsiniz. Bir saat sayacınız varsa, okuyacak numaranız olmayacak. Bu durumda, evinizin içinde ve dışında su kullanmayı bırakmalı ve ölçüm çarkınızın dönüp dönmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer öyleyse, bu, suyun sayaçtan evinize aktığı ve bir su kaçağı olabileceği anlamına gelir.

istanbul su kacagi bulma

istanbul su kaçağı bulma

Evin dışındaki sıhhi tesisat sızıntıları

Su sızıntısı olduğunu onayladıktan sonra onu bulmanız gerekir. Su sayacınızı evinize bağlayan borularda hem evinizin içinde hem de evin dışında su sızıntıları meydana gelebilir, bu nedenle tavanda su lekesi bulmak kadar kolay olmayabilir.

Profesyonel bir su tesisatçısı olarak bizi tercih edebilirsiniz.

Yeraltı su sızıntısı

Yeraltı sızıntısı genellikle gizli sızıntı olarak adlandırılır. Bunlar genellikle sayaç kutunuz ile eviniz arasındaki borularda meydana gelir. Bu tedarik boruları yeraltından geçtiği için tespit edilmesi özellikle zor olabilir.

Bir yer altı sızıntınız olabileceğini düşünüyorsanız, bir tesisatçı çağırmanız ve su sayacınızı kapatmanız gerekir. Kendi kendinize tamir etmeye çalışırken evinize veya bina temelinize daha fazla zarar verme riski alırsınız, riske değmez.

İşte bir yeraltı suyu sızıntınız olduğuna dair bazı işaretler:

 • Garaj yolunuzda, kaldırımda veya sokağınızda su birikintileri
 • Bahçede yumuşak veya çamurlu alanlar
 • Daha yeşil görünen çimen parçaları
 • Dış kaldırımda açıklanamayan çatlama
 • Sızıntı yapan sulama boruları
 • Sayaç kutunuzdaki su

Bu gibi durumlar ev sahiplerinin yada kiracıların bulabileceği sorunlar değildir. Ares Tesisat olarak Akustik su kaçağı bulma cihazımızla noktasal tespitler yapıyoruz ve dilerseniz bulunan su sızıntılarının onarımını en kısa sürede yapıyoruz. Yüksek maliyetlerden kaçının ve bu durumlarda hemen bizimle iletişime geçiniz.

Yanıt yok

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Tıkla Ara