Başakşehir Su Kaçağı

Başakşehir su kaçağı Su sızıntıları, erken tespit edilmezse çok paraya mal olabilecek büyük bir baş belasıdır. Su boruları yerin altında, duvarlarda ve beton ve araba yollarının altında çatladığında birçok sızıntı meydana gelir ve bu da onları bulmayı zorlaştırır.

Bu gizli (veya saklı) sızıntılar, aniden çok daha büyük bir fatura ve mülkünüzde önemli miktarda su hasarı alana kadar, günde binlerce litre su israf edebilir ve çoğu zaman fark edilmeyebilir.

su kaçağı için aşağıdaki adımlarımızı uygulayarak kötü bir sürprizden kaçınabilirsiniz:
sızıntılar nasıl kontrol edilir
bir sızıntı bulduğunda ne yapmalısın
gizli bir sızıntı onarıldığında.

Sızıntılar nasıl kontrol edilir …
Gizli (saklı) bir sızıntı olup olmadığını kontrol edin
Evinizdeki tüm muslukları, çamaşır makinesini, bulaşık makinesini ve sulamayı kapatın.

Su sayacınızı okuyun ve sayıları not edin veya fotoğrafını çekin (litreleri gösteren kırmızı sayılar dahil). Su sayacı musluğunu açık bıraktığınızdan emin olun.

Su sayacınızı tekrar okumadan önce en az bir saat bekleyin – bu süre zarfında sifonu çekmek için bile su kullanmamayı unutmayın.

Okuma değiştiyse (su sayacındaki son numaralar veya arama), su sızıntınız olabilir. Lütfen araştırmak için lisanslı bir tesisatçı ile iletişime geçin.

Lütfen dikkat: Bir su sayacındaki sayılar, yalnızca mülkünüzdeki bir şeyden (hortum, çamaşır makinesi, buzdolabında, bulaşık makinesinde vb.) Veya bir sızıntı varsa içinden su çekiliyorsa hareket edecektir.

su kaçağı onarımı
su kaçağı bulma

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti

Başakşehir Su Kaçağı Tespiti Mülkünüzü musluklardan, tuvaletlerden ve duşlardan görünen su sızıntılarına karşı kontrol edin.
Sulamayı kontrol edin, yani tüm kapakların / jetlerin açık olduğundan ve sistemde sızıntı olmadığından emin olun.
Su depolarının şehir suyu ile otomatik olarak doldurulmadığını kontrol edin, şehir suyuna bağlıysa arızalı solenoidleri / dahili parçaları kontrol edin.
Tüm harici ve dahili muslukların ve duşların tamamen kapalı olduğundan emin olun.
Tesisatınızın buzdolabında sızdırmadığını kontrol edin.
Sıcak su sistemlerinin sızdırmadığını kontrol edin.


Başakşehir Su Kaçağı Bulma

Başakşehir Su Kaçağı Bulma su faturalarınızın maliyetinde alışılmadık bir artış fark ettiyseniz, ancak tüketim alışkanlıklarınız değişmediyse, o zaman evinizde bir su kaçağı olabilir. Su sızıntınız olup olmadığını belirlemek için, su sayacınızda basit bir su sızıntı testi yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Su sayacınızı bulun. Bu, genellikle evinizin önündeki bir yer altı kutusunda bulunur veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, genellikle çamaşırhanenizde veya mutfak dolabınızda veya servis dolabınızda yada bina girişlerinde bulunabilir.
  • Sayaç okumanı yap. Mekanik bir kadran ölçüm cihazınız varsa, bu bir dizi siyah ve kırmızı sayı olmalıdır.
  • 10 dakika bekle. Bu süre zarfında su kullanmayın. buna tuvalet, çamaşır makinesi ve herhangi bir bahçe sulama sistemi dahildir.
  • İkincil sayaç okumanızı alın . Sayaç sayıları artmışsa, bir sızıntınız olabilir.

Sonuçlarınızı onaylamaya yardımcı olması için bu testi birkaç kez çalıştırmak en iyisidir. Daha küçük su sızıntılarının belirlenmesine yardımcı olmak için sayaç okumaları arasında bir saat kadar bekleyebilirsiniz. Bir saat sayacınız varsa, okuyacak numaranız olmayacak. Bu durumda, evinizin içinde ve dışında su kullanmayı bırakmalı ve ölçüm çarkınızın dönüp dönmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer öyleyse, bu, suyun sayaçtan evinize aktığı ve bir su kaçağı olabileceği anlamına gelir.

Evin dışındaki sıhhi tesisat sızıntıları

Su sızıntısı olduğunu onayladıktan sonra onu bulmanız gerekir. Su sayacınızı evinize bağlayan borularda hem evinizin içinde hem de evin dışında su sızıntıları meydana gelebilir, bu nedenle tavanda su lekesi bulmak kadar kolay olmayabilir.

Profesyonel bir su tesisatçısı olarak bizi tercih edebilirsiniz.

Yeraltı su sızıntısı

Yeraltı sızıntısı genellikle gizli sızıntı olarak adlandırılır. Bunlar genellikle sayaç kutunuz ile eviniz arasındaki borularda meydana gelir. Bu tedarik boruları yeraltından geçtiği için tespit edilmesi özellikle zor olabilir.

Bir yer altı sızıntınız olabileceğini düşünüyorsanız, bir tesisatçı çağırmanız ve su sayacınızı kapatmanız gerekir. Kendi kendinize tamir etmeye çalışırken evinize veya bina temelinize daha fazla zarar verme riski alırsınız, riske değmez.

İşte bir yeraltı suyu sızıntınız olduğuna dair bazı işaretler:

  • Garaj yolunuzda, kaldırımda veya sokağınızda su birikintileri
  • Bahçede yumuşak veya çamurlu alanlar
  • Daha yeşil görünen çimen parçaları
  • Dış kaldırımda açıklanamayan çatlama
  • Sızıntı yapan sulama boruları
  • Sayaç kutunuzdaki su

Bu gibi durumlar ev sahiplerinin yada kiracıların bulabileceği sorunlar değildir. Ares Tesisat olarak Akustik su kaçağı bulma cihazımızla noktasal tespitler yapıyoruz ve dilerseniz bulunan su sızıntılarının onarımını en kısa sürede yapıyoruz. Yüksek maliyetlerden kaçının ve bu durumlarda hemen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara
su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçağı bulma su kaçağı bulma su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçak tespiti su kaçak tespiti su kaçak tespiti su kaçağı bulma su kaçağı onarım petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme su kaçağı su kaçağı su kaçağı tespiti su kaçağı tespitiı su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti tıkanık açma tıkanık açma tıkanık açma tıkanık açma gider açma gider açma gider açma gider açma gider açma esenyurt su kaçağı sarıyer su kaçağı beşiktaş su kaçağı ümraniye su kaçağı kartal su kaçağı eyüp su kaçağı esenler su kaçağı bahçelievler su kaçağı güngören su kaçağı avcılar su kaçağı ataşehir su kaçağı maltepe su kaçağı bakırköy su kaçağı başakşehir su kaçağı gaziosmanpaşa su kaçağı fatih su kaçağı şişli su kaçağı üsküdar su kaçağı zeytinburnu su kaçağı su kaçağı tespiti su kaçağı bulma