Lavabo Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının karşılaştığı en büyük problemlerden biri olan lavabo tıkanıklığı can sıkıcı bir durum olmaktadır. Peki lavabo neden tıkanır? Lavaboya attığımız yemek artıkları lavabonun borusunu kullanılmaz hale getirir. Kullanılamaz hale gelen boru sonucunda lavabodan gitmesi gereken pis su lavabodan geri gelmeye başlar. Tıkanan lavabolar sonucu atıklar gidere ulaşamamaktadır. Bu gibi durumlar da tesisatçı çağırmadan önce yapılan bazı genelgeçer yöntemler vardır. Bunlardan ilki lavabo açıcı kullanmaktır. Lavabo açıcı lavaboyu açar fakat bu kısa süreli bir çözümdür. Bunun yanında lavabo açıcı kullanmak lavabo giderine ciddi zararlar verir ve gider kullanılamaz hale gelir. Genelde kullanılan yöntemlerin bir diğeri ise karbonat ve sirke yöntemidir. Elinize eldiven taktıktan sonra lavaboya 1 bardak karbonat hemen ardından 1 bardak sirke dökülür. Karbonat ve sirke anında reaksiyona girerek giderin temizlenmesini sağlar. Ancak bu yöntem basit tıkanıklıklar için işe yaramaktadır.

Tıkanıklık problemi olmasa dahi giderlerin 2 yılda bir kimyasal ilaçlarla temizlenmesi gerekmektedir.Çok uzun süre kullanılan borularda zamanla tortulanma olur ve tıkanıklık kaçınılmaz bir sondur. Lavabo geri su taşması halinde evin içinde pis su yayılır ve kötü koku oluşur. Bu suyu durdurmak pek mümkün değildir. Böyle durumlarda modern kanal tespit makinelerimiz sayesinde uzun sürecek işlem çok kısa sürede tamamlanabilir. Lavabo açma makineleri ve uzman tesisatçılarımız sayesinde lavabo giderlerini temizliyoruz. Bu şekilde olası bir tıkanmanın da önüne geçmiş oluyoruz. Lavabo açma aletleri çok çeşitlilik göstermekte olup bu yüzden en yakın ustaya gitmek yerine alanında profesyonel olan bizleri arayabilirsiniz. İşlerinde uzman ustalarımız ve yeni teknoloji ekipmanlarımız sayesinde lavabo tıkanıklığı artık bir dert olmaktan çıkıyor. Lavabo kameraları sayesinde sorun çözülmekle kalmayıp giderlerin içi tamamen temizleniyor dolayısıyla yeni sorunların önüne geçiliyor.

Eğer sizde tıkalı lavabo sorunu yaşıyor veya suyun çok yavaş gitmesinden dolayı oluşacak olası bir problemden korkuyorsanız bizi arayabilirsiniz. İstanbul’un her noktasında Ares Tesisat olarak hizmetinizdeyiz..

Hızlı İletişim Formu

    Tıkla Ara!