Mutfak Tıkanıklığı Açma

mutfak tıkanıklığı açma makinesi

Mutfak tıkanıklığı açma işlemi çok kapsamlıdır nedeni basit ve zorlu yolları olması. Lavabonuzda biriken yemek artıkları ve boru içinde biriken yağlar tıkanıklığa neden olur. Yemek artıklarınızı çöpe dökmeye özen göstermelisiniz. Bilindik el pompası yöntemiyle şansınızı denebilirsiniz yada lavabo açıcı kimyasallar kullanabilirsiniz. Fakat kimyasal ürünlerin mutfak tıkanıklığı açma konusunda zararları olur. En büyük zararları ise cildinize temas etmesi halinde yada gözünüze sıçraması halinde zararı olur. Şimdi aşağıda sizlerle bir kaç klasik yöntemin nasıl yapıldığına bakalım sonrasında profesyonel olarak yapılışını anlatalım.

Elma sirkesi ile lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Bir su bardağı kadar karbonatı lavabonuzun giderine dökünüz bir su bardağı yada 1.5 su bardağı elma sirkesiniz ardından döküp 45 dakika 1 saat aralığında bekletin. Giderinizden sesler gelecektir bu gayet normal bir durumdur endişelenmeyiniz. Belli bir süre bekledikten sonra sıcak suyu üzerine dökünüz eğer basit bir tıkanıksa mutfak lavabo tıkanıklığını açmış olacaksınız. Bir diğer yöntem ise lavabo açma pompalarıdır.

Lavabo açma pompasıyla tıkanıklık açma

Lavabo pompaları genelde basit tıkanıklıklar için ideal bir alettir. Kullanımı oldukça basittir fakat asit tıkanıkları açar ve kalıcı çözüm sunmaz. Kullanım olarak lavabo giderinin üzerine koyulur. Yukarıdan bastırıp çekerek pompa görevi görür ama etkisi basittir. Bir diğer yöntem olan tıkanık açma telidir yada tel elbise askılarıdır. Kullanacağınız telleri ve askıları dikkatli olarak yapmalısınız aksi taktirde gider borularına bile zarar verebilirsiniz. Şimdi profesyonel yardım nasıl alınır ve neler yapılır bunu anlatalım.

mutfak tıkanıklığı açma

Cihazla mutfak tıkanıklığı nasıl açılır?

Cihazla mutfak tıkanıklığı açma işlemi yüksek teknoloji robotik cihazlar kullanılır. Eğer evinizin herhangi bir giderinde açamadığınız ağır tıkanıklıklar varsa bizden destek almanız en doğrusu olacaktır. Mutfaktaki giderinizi açamıyorsanız bunun en büyük nedeni ya tıkalı yer borunun devamında ulaşamıyorsunuzdur. Yada gider borusu tamamen sert bir cisimle suyun yolunu tamamen kapatmıştır. Kullanmış olduğumuz iki tür cihazımız vardır biri robotik gider borularını kamera yardımıyla tıkanıklığa ulaştırır. Bir diğer makinemiz ize daha garantili yöntem olan basınçlı su vererek bütün gider borularını temizler ve garantili yöntemdir. Sizlerde profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçiniz.

mutfak tıkanıklığı açma makinesi

Lavabo tıkanıklığı neden olur?

Eski binalarda sık sık görülen bir problemlerin başında, gider yada pimaş tıkanıklığı gelir. Zaman içerisinde eskime veya tahribatlardan dolayı meydana gelebilir. Lavabolarda en çok tıkanıklığı ise yemek artıkları ve biriken yağ tabakalarıdır. Yukarıda doğal yolla nasıl açılabileceğini kısaca anlattık ama bunlar kesin çözümler değildir. Lavabo tıkanıklığına neden olan etkenler kimi zaman başınıza dert olur. Robotik cihazlarla bu sorunlarınızdan kurtulun. Mutfak tıkanıklığı açma konusunda uzman ve istanbul’un her semtine servis hizmeti sunan firmamız sizlere kalıcı çözümler sunar. Resimlerde gördüğünüz cihazlar kendimize aittir bu cihazlar tüm tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılır ve kesin çözümlerdir. Bu cihazlar karcher Alman markası olup sorun çözmekte bire birdir.

Bir cevap

  1. Bahadır ÇETİN dedi ki:

    Evimde mutfaktan su gitmiyordu ve geri geliyordu.İnternette arama sonucunda ares tesisata ulaştım. Çok kısa bir zamanda geldiler ve sorunumu hızlı ve temiz bir şekilde hallettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir