Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı nasıl bulunur

Bu problemin oldukça masraflı tadilatları olabileceği gibi ek olarak da müdahale edilmediği takdirde tadilat ve onarım masrafları daha da artacaktır. Komşularınıza kadar da uzaması muhtemelen olan bu sorun yüzünden komşuluk ilişkilerinizi de sekteye uğratmaktadır.

Su kaçağı ve bununla birlikte tetiklenen su tesisatı problemleri yüzünden maddi manevi tehlikelerle karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Su kaçağı ve bunla ilgili karşınıza çıkan sorunların en büyük sebebi kalitesiz malzemeler ve buna ek olarak tesisatı döşeyen ustaların yaptığı amatörce ve yanlış işlemlerde ilerleyen zamanlarda sizlerin başınızı ağrımasına neden olabilmektedir.

Şebekeden gelen basınçlı suyun bile su tesisat borularının genleşmesine nede olduğu düşünülürse günümüz su tesisatı problemlerinin en sık rastlanan örneğinin su kaçakları olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Komşularınızdan siz ya da sizden onlara etki edebileceği gibi su borularının her yerden muhtemelen olarak bu problem ortaya çıkmaktadır.

Tüm bu konularda ihtiyacınız olan ise sektörde işinin ehli ve yıllardır kurumsal hizmet veren firmaların sunabileceği cihazlarla ve ileri tekniklerle sorun bölgenin ortaya çıkarılması ve tadilatı olmalıdır.

Firmamız sektöre ait çalışmalarını 17 yılı aşkın süredir uygulamakta olup, birçok su tesisatçısına göre çok daha farklı ve kalite düzeyi yüksek işlemler sunmaktadır.

Ev sahibi sigortası, sızıntının ani ve kaza eseri olması durumunda (örneğin, bir odayı sular altında bırakan su borusu patlaması), sızıntı yapan sıhhi tesisattan kaynaklanan hasarı karşılamaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, sigorta, yetersiz bakımdan kaynaklanan hasarı karşılamayabilir.

Sayaç okuma hatası var mı?

Aşırı su tüketiminiz, sayaç okumasındaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, önce faturada bildirilen okuma endeksinin ve sayaç göstergelerinin uygunluğunu kontrol edin. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken, ölçüm cihazınızın kapağını nazikçe kaldırmaktır. Yalnızca siyah zemin üzerindeki şekiller dikkate alınacaktır.

Tüketim endeksinize yalnızca sayacınızı okuduğunuzda, yani yılda bir veya iki kez erişebilir. Bu arada su tüketiminizi dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Ölçüm cihazınız derin bir menhol içine yerleştirilmişse, erişmeden önce güvenlik önlemlerinizi aldığınızdan ve kapatmadan önce yalıtım korumasını değiştirdiğinizden emin olun.

Bir sızıntı nereden gelebilir?

Sayacı okurken herhangi bir hata yoksa, bir su sızıntısı kurbanı olabilirsiniz. Genel olarak iki durum ortaya çıkar:

Özel tesisleriniz

Sızıntılar, özel kurulumlarınızın iyi bakımına bağlanabilir ve şu kaynaklardan gelebilir: 

 • yanlışlıkla açık bırakılmış bir musluk,
 • yanlış ayarlanmış otomatik sulama,
 • akan bir tuvalet sifonu,
 • açık bir su ısıtıcı valfi,
 • hatalı bir yumuşatıcı.

Tüm kurulumlarınızı iki kez kontrol edin.
Not: Bu tür sızıntılar prensip olarak su faturanızda bir azalmaya neden olmaz.

Su Kaçağı ciddi bir sorun olmakla birlikte bütün gününüzü alt üst edebilir evinizde su basmaları elektrik akımlarının hasar görmesi parkelerinizin şişmesi gibi bir sürü olayla karşı karşıya kalmanız an meselesidir biz Ares Tesisat olarak bütün su kaçaklarınızı profesyonel ekibimizle ve kameralı son sistem termal cihazlarımızla nokta tespit yaparak eski sistem kırmalara dökmelere son diyoruz eviniz minimum tamir hasarıyla ve minimum bütçenizle onarımını yapıp garantili bir servis sağlıyoruz. İstanbul’un bütün ilçeleri de dahil olmak üzere anadolu ve asya yakasına hakim bir ekibimiz vardır.

One thought on “Su Kaçağı Bulma

 • 13 Mart 2021 tarihinde, saat 14:56
  Permalink

  Alt komsumla birbirimize girecekken siz yetiştiniz 15 dk gibi kısa sürede sorunu buldunuz ve onardınız bende yorum yapmayı borc bildim kolay gelsın

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara
su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçağı bulma su kaçağı bulma su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçak tespiti su kaçak tespiti su kaçak tespiti su kaçağı bulma su kaçağı onarım petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme petek temizleme su kaçağı su kaçağı su kaçağı tespiti su kaçağı tespitiı su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti su kaçağı tespiti tıkanık açma tıkanık açma tıkanık açma tıkanık açma gider açma gider açma gider açma gider açma gider açma esenyurt su kaçağı sarıyer su kaçağı beşiktaş su kaçağı ümraniye su kaçağı kartal su kaçağı eyüp su kaçağı esenler su kaçağı bahçelievler su kaçağı güngören su kaçağı avcılar su kaçağı ataşehir su kaçağı maltepe su kaçağı bakırköy su kaçağı başakşehir su kaçağı gaziosmanpaşa su kaçağı fatih su kaçağı şişli su kaçağı üsküdar su kaçağı zeytinburnu su kaçağı su kaçağı tespiti su kaçağı bulma