Su Kaçağı Bulma

akustik su kaçak cihazı

Su kaçağı bulma İstanbul ilimizde servis olarak yaygındır ama bunun nedeni kaçakların çok olmasıdır. Evlerinizde ve iş yerlerinizde bu kaçakların olması normaldir. Fakat bunun en büyük nedeni yıpranmış borular ve tadilat esnasında aşınmış tesisatlardır. Fakat tedbir alınmazsa büyük maddi hasarlar ve hayatı sorunlara yol açar. İhmal edilmeden kaçakları gördüğünüzde profesyonel yardım almanız gerekli. Su kaçak bulma işlemini kendiniz görünen kısımlarda yapabilirsiniz. Fakat görünmeyen kısımlar için yüksek teknolojiyi kullanan ustaları seçmeniz gerekli. Su tesisat firması olarak  kullandığımız cihazlar Alman markası olup yüksek kalitede nokta su kaçağı bulma işlemi sağlamakta. 

İstanbul Su kaçak Bulma

İstanbul su kaçağı bulma hizmeti sunan firmamız bulunmayan kaçaklardan ücret talep etmiyoruz. Yapılan her kaçak bulma yada onarım işlemleri 1 Yıl garanti veriyoruz. Neden profesyonel ekipten yardım almayasınız ki? Sektörümüzde bu işi yapan pek çok firma var fakat işini hakkıyla yapan azımsanacak firmalar var. En yakın su tesisatçısı ararken hata yapmayın yakın olması değil işi bilmesi önemlidir. Fakat yapılan işlemlere garanti verilmiyorsa bu tesisatçıdan uzak durulmalıdır. Neden fazla maliyetle karşı karşıya kalasınız. Ares tesisat uzman kadrosuyla yerinde sızıntı bulma işlemi yapar ve onarımını sağlarız.

su kaçağı bulma servisi
su kaçağı bulma servisi

Su kaçağı nasıl bulunur?

Görünen yada görünmeyen yerlerde gözle veya hisle değil de cihazlarla bulur. Bu cihazlar yüksek teknolojiye sahip kameralı  ve akustik aletlerdir. Kameralı cihazlar genelde büyük gider veya pimaşların içini görüntülemek için kullanılır. Akustik cihazlar ise Steteskopla su kaçağı bulma işlemi sağlar ses titreşimleri ekip arkadaşımıza yansıtılır ve nokta tespitler sağlanır.

İstanbul su kaçak bulma fiyatları

Su kaçağı tespit alanlarıSu kaçağı tespit alanlarıFiyatlandırma
Daire su kaçağı tespiti30 Dk. – 50 Dk.200 TL.
Dublex su kaçağı tespiti1 Saat – 1.5 Saat240 TL.
Villa su kaçağı tespiti2.5 Saat – 3 Saat450 TL.
Açık alan su kaçağı tespitiAlanın genişliğine bağlı1200 TL (değişkenlik olabilir)

Evinizde su kaçağı bulma

Zaman alıcı gibi görünse de, evinizdeki bir su sızıntısını belirlemek sadece su faturalarınızdan değil, aynı zamanda onarım maliyetlerinizden de tasarruf etmenizi sağlar. Evinizin etrafında şu sızıntı belirtilerini kontrol edin.

 • Musluklardan, tuvaletlerden veya duşlardan damlayan veya sızan su.
 • Mutfağınızda ve çamaşırlarınızda ıslak veya sızıntı yapan borular. Bu, boru boyunca kuru bir doku parçasını silerek ve ıslak olup olmadığını kontrol ederek yapın.
 • Bulaşık makinesi veya buzdolabı gibi su kullanan cihazların altında su birikmesi.
 • Bükülmüş, ufalanan veya kalkan dolaplar, tezgahlar veya duvarlar.
 • Sürekli çalışan tuvalet rezervuarı
 • Çatlak veya yıpranmış çamaşır makinesi hortumu.
 • Tavanlarınızda, zeminlerinizde veya duvarlarınızda su lekeleri veya eğrilmeler.

Duvarda su kaçağı bulma

Duvarlarınızın içindeki borularda bir su sızıntısı bulmak zor olabilir, ancak dikkat etmeniz gereken bazı işaretler var.

 • Islak halı veya zemin, büyük olasılıkla çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi su kullanan büyük cihazların yanında
 • Soyulma, bükülme veya köpüren boya
 • Aşağı doğru sarkan veya dışa doğru kıvrılan alçıpan
 • Hafif soluk görünümlü duvarlar veya tavanlar
 • Küf kokulu duvarlar
 • Küf belirtileri

Veya su sızıntısının tesisatınızdan gelmediğini tespit ettiyseniz, oluklarınız ve iniş borularınız tıkanmıştır. Düzgün oluk drenajı olmadan yüksek seviyelerde yağmur suyu, sonunda çatınızdan ve duvarlarınızdan su sızmasına neden olacaktır. Tavanınızda koyu renkli su izlerine ve hatta şiddetli yağış sırasında tavandan damlayan sulara bakın.

Sızıntının belirtileri sadece önemsiz görünse de, veya hızlı bir şekilde ele alınmazlarsa büyük sorunlara neden olur. Kabarcıklı duvar boyası ve göze hoş görünmeyen su lekelerinden bozulmuş yapısal bütünlüğe kadar. Eviniz fiziksel olarak sağlam görünse bile, su sızıntıları toksik küf oluşumu ve bununla ilişkili sağlık tehlikeleri ile ilişkilendirilir. Bu nedenle uğraşması sizin için çok zahmetli olacak neden bizi arayarak profesyonel yardım almıyorsunuz. Tüm Su kaçağı sorunlarınıza kalıcı çözümler sunalım ve 2 yıl garanti verelim sizde bütçe olarak rahat edin.

Bir cevap

 1. Ahmet karabay dedi ki:

  Alt komsumla birbirimize girecekken siz yetiştiniz 15 dk gibi kısa sürede sorunu buldunuz ve onardınız bende yorum yapmayı borc bildim kolay gelsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir