Su Kaçağı Tespiti

su kaçakları tespiti

Su kaçağı tespiti derken aklımıza ilk gelen şey büyük kaçaklar olacaktır. Fakat bu sızıntılar büyüklü küçüklü Hatta gözle görülemeyen yerlerde mevcut olur. Evinizin her yerinde su sızıntısı meydana gelebilir. Mesela şöyle düşünelim tavanda herhangi bir köşesinde veya orta kısımlarında Rutubet ve nem görebilirsiniz. Bu Üst kattan sizin evinize sızan bir su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Veya parke derinizde kabarmalar görebilirsiniz su tesisat borularını zda bir su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Evinizin herhangi bir yerinde gözle görülemeyen su kaçağı tespitini profesyonel cihazlarımızla yapıyoruz. Noktasal tespitlerle ve yerinde onarımla sizleri yüksek maliyetler den kurtarıyoruz. Her su tesisatçısı su kaçağını bulacak diye bir kaide yoktur. Elinde yeterli ekipmanlar yoksa su kaçağını bulması çok daha zor ve maliyetli olacaktır. Peki su kaçağını nasıl anlarsınız bunu alttaki yazımızda anlatmaya çalışalım.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağını anlamının Evde basit yollarla birkaç yöntemi vardır. Tüm musluklarını zı kapattığınızda su sayacınız hala dönüyorsa evinizde ciddi bir su kaçağı vardır. Düzenli gelen ev faturalarınız da artışlar mevcutsa aynı kullanım içerisinde yine evinizde bir su sızıntısı mevcuttur. Tavanda, duvarda, fayans aralarında Rutubet ve nem varsa bu da su kaçağı lan işarettir. Peki bunların onarımını ve tespitini nasıl yapabilirsiniz? elinizde ekipman yoksa bunun tespitini ve onarımını yapmanız imkansız gibi bir şeydir. Ares tesisat olarak profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla sizlere hizmet veriyoruz. Bütün su tesisatçıları kendi yöntemleri ile su kaçağı tespiti yapabilirler. Fakat yeterli Ekipmanları olmayan tesisatçılar sizlere yüksek masraflar çıkartacaktır. Şöyle düşünelim elinde ekipman yoksa sadece yılların verdiği tecrübe ve ustalığıyla birkaç yeri kırıp dökerek su kaçağını bulmaya çalışacaktır. Ama elinde profesyonel teknolojik cihazlar var ise bu akustik dinleme cihazları veya termal kamera olabilir noktasal tespitler yapacaktır.

su kaçakları tespiti

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Ares Tesisat olarak su kaçaklarınızı teknolojik cihazlar ile tespit edip, kırmadan tamirini yapıyoruz. Eskiden günlerce süren küçük bir su sızıntısının tespiti, günümüzde birkaç saat içerisinde tespiti yapılmaktadır. Sizin de banyo, tuvalet, mutfak ve diğer alanlarda su kaçağı varsa kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamızdan profesyonel yardım alabilirsiniz. Önemsenmeyen ya da ihmal edilen küçük bir su sızıntısının ileride size çok daha büyük masraflar çıkartabileceğini söyleyebiliriz. Bilgisayar destekli cihazlarımız ile tüm tesisatınızı kontrol ederiz, Pis su tesisatı, kalorifer tesisatı ve su tesisat borularını kontrol ederiz, Tecrübeli ekibimiz su kaçağının olduğu noktayı tespit eder ve onarım için sizden onay bekler. Onarımı dilerseniz bize dilerseniz var ise kendi tesisatçınıza yaptırabilirsiniz. Su Kaçağı Tespiti ve Su Kaçağı Bulma da %100 Tespit Garantisi ile Profesyonel Ekibimizle Sizlere Tam Hizmet Kalitesi Sunmaktayız.

İstanbul Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçakları hayatımızı olumsuz bir şekilde etkilese de, hızlı ve kırmadan tespit edilmesi çok önemli olacaktır. Ama bunun nasıl olacağı herkes tarafından bilinmez. İşte bunun için İstanbul su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamız, her daim yanınızda yer almaktadır. Şimdi sizlere süreç hakkında biraz bahsedelim.

  • Su kaçağının olduğuna yönelik bildiri müşteri tarafından iletildikten sonra, hızlı bir şekilde adrese intikal edilir.
  • Adreste kontroller gerçekleştirildikten sonra, termal su kaçak tespit cihazı ile öncelikli olarak tesisatların yerleri belirlenmeye çalışılır. Bu etap, tesisatların yerlerinin belirlenmesi ile beraber, akustik dinleme cihazı için de uygun ortamı oluşturur.
  • Akustik dinleme cihazı ise yeri tespit edilen boruları dinler ve kaçağın yerini noktasal bir şekilde tespit eder. Bu işlemede noktasal su kaçak tespiti adı verilir.
  • İşlem sonrasında noktasal bir tespit oluştuğu için, tek bir yer kırılır ve böylece maddi açıdan katlanılacak daha az durum ortaya çıkar.

Akustik Dinleme Cihazı ile sizlere hizmet sunan İstanbul su kaçak tespiti firmamız, her daim en kaliteli hizmeti sunmayı kendisine ilke edinmiştir.