Termal Kamera İle Kaçak Tespiti

su kaçağı bulma servisi

Termal kamera ile kaçak tespiti hizmeti firmamız tarafından en son teknolojik özelliklere sahip elektronik cihazlarla ev ve iş yerlerine herhangi bir zarar vermeden herhangi bir delme ya da kırma işlemi yapılmadan gerçekleştirilmektedir. Firmamızın sahip olduğu bu termal kamera teknoloji sayesinde kaçakların tespiti çok hızlı yapılmakta ve hata payı neredeyse sıfır olmaktadır. Teknolojik olarak en yeni nitelikle sahip termal kameralar sayesinde olası tüm kaçaklar hızlı şekilde tespit edilmekte, kameralı tıkanıklık açma robotları sayesinde su kaçağı olan noktaya erişilerek gerekli tamirat işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kaçak Sebeplerinin Sorunsuz Tespiti

Kaçakların sebepleri çok farklı olabilmektedir. Bunların basında yapıların eskimiş olması, aşırı nüfus dolayısı ile alt yapı yetersizliği ve insanların hatalı kullanımı en önde gelen sebepler arasında yer almaktadır.  Termal kamera ile kaçak tespiti hizmeti sunan firmamız su kaçağı gibi birçok farklı kaçağı bulma konusunda kaçak tespit yapılan incelemeler noktasına kaçağın yeri ve büyüklüğü tespit edilir ve bu noktada kaçağın yeri ve büyüklüğüne göre en uygun eylem planı ortaya konmaktadır.  Bu hizmet neticesinde yaşam alanlarına en küçük zarar vermen olası tüm kaçakların önüne geçilmiş olmaktadır. 

Kaçak Belirtileri Nelerdir?

Kaçakların olası belirtilerini bilmek bir çok anlamda oldukça önemlidir. Bu sayede personellerin daha önceden müdahale etmesi sağlanarak olası risk ve zararlar en azami şekilde ortaya konmaktadır. Özellikle faturalardaki anormal artışlar, evlerdeki nem durumu fazlalığı, duvarlarda görülen leke ve nemlenmelerin hepsi kaçak belirtileridir. Ve bu belirtileri dikkate alarak firmamıza başvurduğunuzda tespit ve çözümler oldukça hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.  Termal kamera ile kaçak tespiti hizmeti sunan firmamız tüm şikâyetlerinizde hemen harekete geçerek tespit ve çözüm sağlamaktadır.

Ares Tesisat olarak ilk hedefimiz sizleri mağdur etmeden hızlı servis hızlı su kaçağı tespiti ve hızlı onarımla hizmet vermektir.

Su sızıntıları genelde eski boruların yıpranması, Tadilat esnasında tesisat borularına hasar verilmesi sonucu, hatta duvarlara çakılan çiviler bile su sızıntılarına neden olur. Bu gibi durumlarda hiç zaman kaybetmeden işini iyi bilen işin erbabı bir su tesisatçısı aranmalıdır. Gelecek olan usta yanında cihazlarla mı geliyor yoksa bu işi göz kararı ile mi yapıyor bunu gözlemlemek lazım. Eğer her hangi bir cihaz kullanmıyorsa bu sizlere büyük masraflara neden olabilir. Akustik su kaçağı bulma cihazları noktasal tespitler yaparak hem zamandan kazanırsınız hem de maddi olarak en az masrafla su sızıntısını halletmiş olursunuz.

Bir müşterimizle diyalogumuzda eve çağırdığı ustanın burası deyip kırmasıyla 4 ayrı noktada maddi hasarlar gelmiş ve su kaçağı hala bulunamamış. Müşterimiz bizi aradığında su kaçağı için cihaz varmış sizde mevcut mu diye ilk önce telefonda sordu bizde sitemizde yayınladığımız bütün resimlerin bize ait olduğunu bu resimlerdeki cihazları kullandığımızı söyledik. Eve gittiğimizde ev sahibi sinir küpüne dönmüş her yer fare yuvası gibi delik deşikti cihazlarımızı hazırladık ve başladık su sızıntı tespitine. Aradan 10 – 12 dakika geçmişti ki su kaçağının üst daireden oluduğunu tespit ettik su beton duvar arasından kendine yol yaparak alt kata sızma yapmış. Gözle görmediğiniz bir şeyi bulma şansınız yok denecek kadar azdır bu nedenle akustik su kaçağı bulma cihazımızla noktasal tespit yaparak daha fazla maddi hasar vermeden kısa bir zaman zarfında olaya müdahale edip onarımını tamamladık. Vay o ustanın haline ev sahibi neler neler söyledi mesleki sektörü zedelemek yerine ya su sızıntı cihazlarıyla bu işi yapmaları yada bu işe hiç bulaşmamaları taraftarıyız. 

Yanıt yok

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir