Yangın Hattı Su Kaçağı Bulma

su kaçağı bulma cihazı

 

yangın hattı su kaçağı bulma

Yangın Hattı Su Kaçağı Bulma binanın yangını söndürebilmesi için bir su tesisatı düzeneği kurulur ve bu düzenekte zaman içinde aşınma, hatalı usta yapımı gibi sorunlarla su kaçakları meydana gelebilir, bu kaçakları su kaçağı bulma makineniz yoksa bulma şansınızda imkansızlaşır.

Zaman içinde böyle bir sorunla karşılaşmanız an meselesidir ki yangın hafife alınmayacak kadar ciddi bir afettir, bu gibi durumlarda bizlere ulaşmanız en doğrusu olacaktır, su kaçağı deyip geçmeyin en ufak ihmal davranışlar çok kötü sonuçlar doğurabilir.

Biz Ares Tesisat olarak su kaçakları nerede olursa olsun kameralı su kaçağı cihazımızla 15- 20 dakika içinde kaçağı bulup onarımını yapıyoruz. Sizlere zahmetsiz bir şekilde yaptığımız onarımı izlemek kalıyor.

İşletmelerin yangın su borularında kaçak tespit hizmetini en eski veren firmayız. Dış ortamlarda kaçak bulmak ayrı bir meziyettir. Toprağın 2 metre altında gizlenmiş yangın hatlarında oluşan kaçakları dış ortam mikrofonuyla dinleme yaparak buluyoruz. Dış ortam dinleme cihazı olmadan bu tespitlerin yapılması en fazla 60 cm seviyelerine kadardır. Gelişmiş bir cihaza sahip olan firmamız beton zeminlerde ya da bahçenin altına gömülü su borularında kaçak arama hizmeti vermektedir.

Konut, bina, işyeri ve benzeri meskenlerde yangına karşı acil durumda kullanılmasını sağlayan yangın hidrant sistemleri de diğer su tesisatı sistemleri gibi zamanla aşınarak su kaçağı oluşturmaktadır.

Bulunduğunuz yere şehir suyu şebekesinden gelen bu hidrant sistemleri aynı zamanda bina veya işyerinize takılan sayaçlar ile fatura ettirilir. Hidrant sistemlerinde oluşacak bir kaçak aynı zamanda aidatlara da ciddi bir oranda yansımaktadır.

Bina veya işyerinin tamamında dolaşımı olan hidrant sistemi dış ortam dinleme cihazı ile akustik dinleme yöntemi yapılarak su kaçakları bulunur. Diğer su kaçakları gibi yanıltıcı bir su kaçak türüdür. Genelde sızıntı yapan bölgenin tam tersi bir yerde su kaçağı oluşur.

Yangın tesisatı, yapıların içerisinde koridorlarda tüm katlarda bulunur. Bina içerisinde bulunan yangın tesisatı geniş çaplı çelik su borularıyla ve metal ek parça kullanılır. Her katta yangın vanası vardır. Çelik yangın tesisatında su kaçağı ender görünür.

Site içerinde ve bina önlerindeki yangın tesisatlarında su kaçağı riski; dış mekan, dış hava koşuları, suyun ağır yük trafiğine yakın olması, ek parçaların fazla olması gibi nedenlerden dolayı yangın hidrant hattı su kaçağı dış alanlarda sık görülür.

Yangın boru  tesisatlarında oluşan su kaçağı, boru çapındaki çatlak ve delinmeyle daha şiddetli tazyik ile boru içi basıncı yükselir. Yangın tesisatında hidrofor gibi basınç arttırcı cihazlarda kullanılabilir.

Yangın tesisatında oluşan su kacağının tespitinde akustik su kaçağı tespiti cihazı daha yaygın olarak kullanılır. Akustik su kaçağı cihazı kullanılmasının nedeni ise çelik yangın borusunun su kaçağı sesini cihazın kolay algılaması ve sinyalin güçlü iletilmesidir.

Yanıt yok

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Tıkla Ara